16 Eylül 2014 Salı

Never Let Me Go ( Beni Asla Bırakma )

Yönetmen:
Mark Romanek

Tür: Bilim Kurgu - Dram
Oyuncular: Carey Mulligan, Andrew Garfield, Keira Knightley


Sizin için ilk olarak incelemek istediğim bu film, çoğu film gibi bir kitaptan uyarlanmış.
İçinde dram ve bilim kurgu türünü aynı anda barındırsa da bilim kurgu kısmının sadece temasını oluşturmak için orada bulunduğunu söyleyebilirim. Arkadaşa bakıp çıkacak.
Yani uzay boşluğu, gezegenler, uçan arabalar ve lazerli silahlar görmeyi bekleyenler bu yazıdan koşarak uzaklaşabilirler. Çünkü aynı zamanda çok üzücü bir aşk hikayesinin içine girmek üzereler.


Konusu: Filmde organ nakli için tasarlanmış klonların, bedenlerine iyi bakmak dışında başka pek bir görevleri yok. Organlarını sağlıklı tutmalılar. Çünkü onları bağışlayacaklar. Peki ya böyle bir durumda duygularını, ruhlarını nasıl sağlıklı tutabilirler? Yoksa onlar gerçekte insan değiller mi? Duyuları yok mu? Ruhlarının olması, sadece bir söylenti mi?

"Belki hiçbirimiz yaşadıklarımızı tam olarak anlamıyor ya da yeterli zamanımızın kalıp kalmadığını hissedemiyor"Klonlanmanın mümkün olduğu bu dünya, malesef üstünde yaşayan insanlara çok fazla geliyor.

Bilinmezlikten ve insanların, anlamadıkları şeylere olan korkusundan doğan tepkileri çok güzel işlemişler.


Tartışmaya çok açık bir konusu olmasına rağmen ilk dakikasından başlayarak bende ayrı bir yer açtı kendine. Çerez bir film değildi bu, bildiğiniz ana yemekti. Ben her lokmanın tadını çıkardım ve hala tadı damağımda.
Bu film size küçük şeylerden mutlu olanları, mutluluğa ucundan dokunmaya çalışanları anlatacak ve asla unutamayacaksınız.
Hatta gerçekten ama gerçekten duygusalsanız, benim gibi fragmanda bile ağlamayı başarabilirsiniz(!)
Çünkü müzikler ve oyuncular da tek kelimeyle mükemmel...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarla yaşıyoruz